Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Mysteries of Short Wave

Liczniki

MP3 Player requires JavaScript and the latest Flash player. Get Flash here.
E03 - Lincolnshire Poacher


Pierwszy plik, jaki został zarejestrowany przeze mnie na odbiorniku firmy Aor. Odebrany został w nocy 07.06.2008 około godziny 0.05, na częstotliwości 6959 kHz nadawany emisją USB. Jest to typowa stacja numeryczna, cyfry mówione głosem kobiecym w języku angielskim bez jakiegoś innego akcentu. Źródła donoszą, że te komunikaty nadawane są przez angielską służbę MI-6. Ciekawostką jest tylko to, że nie była nadawana jak większość stacji numerycznych emisją AM tylko USB. Dlaczego USB? Prawdopodobnie dlatego, że nawet jeżeli przypadkowy słuchacz trafi na tę częstotliwość a nie ma odbiornika z emisją SSB, słuchając tego na AM usłyszy tylko stłumiony, bulgoczący głos i nie zrozumie wypowiadanych słów.

Nazwa pliku pochodzi od melodii rozpoczynającej i kończącej przekaz. Jest to znana piosenka ludowa w Anglii. Kierując się tą nazwą można znaleźć dużo zarejestrowanych przekazów w Internecie. Kryptonim stacji to E03.

Początek pliku do czasu 1m 05s to wstęp. Powtarzana jest melodyjka oraz pięciocyfrowy znak 07643. Po tym czasie melodyjka jest inna i następują po sobie losowe cyfry pogrupowane po 5. Komunikat był bardzo długi, ale nie mając książki kodowej nic z nim więcej nie można zrobić.

Był to jeden z ostatnich przekazów, ponieważ stacja ta zakończyła nadawanie z końcem czerwca 2008 roku.