Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Mysteries of Short Wave

Liczniki

MP3 Player requires JavaScript and the latest Flash player. Get Flash here.
E07


Bardzo ciekawa stacja numeryczna. Nagrany plik pochodzi z dnia 25.12.2008, godz. 22.33. Jest dość słabo słyszalny z dwóch powodów:

1.Nadawany był emisją AM ze sporą mocą (sądząc po poziomie odbieranego sygnału) lecz z bardzo płytką modulacją.

2.Częstotliwość nadawania wynosiła 5449 kHz. Jeden kiloherc powyżej nadawana jest silna stacja Volmet-u nadająca w USB. Powodowało to silne przesłuchy tej stacji, co przy płytkiej modulacji powodowało słabą słyszalność wypowiadanych męskim głosem słów.

Czy wybranie częstotliwości tak blisko stacji Volmet było dziełem przypadku czy celowe? Stacja była dość łatwa do namierzenia przez słuchających w tej samej chwili Volmetu na USB, ponieważ tak blisko nadająca stacja w AM powoduje silny pisk interferencyjny i każdy obyty z emisją SSB zorientuje się, że obok nadaje stacja AM.

W 49 sekundzie słychać zanik stacji i dalej słychać tylko wzrost poziomu szumów i przesłuchów Volmetu.

Plik w playliście to E07-1


Kolejny plik został nagrany dnia 04.02.2009 o godz. 22.50 na częstotliwości 5750 kHz. Nagranie zostało również zarejestrowane detektorem synchronicznym AM. W tym przypadku dokuczliwe brzęczenie zanika w 30 sekundzie. Dalej słuchało się bardzo przyjemnie. Można się zastanawiać, kto i skąd nadaje te komunikaty. Siła sygnału jest tak duża, że można domniemywać dość bliską lokalizację nadajnika. Stacja E07 należy do rosyjskich służb wywiadowczych.